Zgodnie z obietnicą dziś kolejna odsłona miesiąca z ankietą. Tym razem poddam wiwsekcji serwis, czyli, inaczej rzecz ujmując, wydawane przez redakcję strony z polecanymi ciekawymi, kontrowersyjnymi i inspirującymi notkami z Waszych blogów.

Bardzo ucieszyło nas, że to właśnie serwis jest jednym z najwyżej przez Was ocenionych elementów blog.pl. Poziom satysfakcji z niego jest ogólnie wysoki. Dwóch na trzech użytkowników postrzega strony redakcyjne serwisu blog.pl jako atrakcyjne (67%). Najwyżej oceniacie łatwość korzystania, nawigację oraz przejrzystość.

W uwagach, które dopisywaliście do ankiety kilkukrotnie przewinęła się wypowiedź iż wolelibyście, aby strona z polecanymi notkami była domyślnie główną stroną serwisu blog.pl, a debaty wyświetlały się w zakładce. Podkreślaliście również, że przydałyby się bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania blogów, umożliwiające przeszukiwanie zasobów blog.pl nie tylko według nazw, ale i również po notkach i wg tematyki blogów. 

Pojawił się również zarzut, że w serwisie polecane są notki pochodzące z wciąż tych samych blogów. Takie wrażenie może wynikać z tego, że blog.pl jest stosunkowo niewielką społecznością, a sporo spośród blogów jest zamkniętych dla odwiedzających nie znających hasła, a w związku z tym wyłączonych z polecania. Nie mniej jednak, podobnie, jak w przypadku tematyki debat i tutaj jesteśmy cały czas otwarci na Wasze propozycje ciekawych i inspirujących postów godnych uwagi szerokiego spektrum odbiorców. Nie ma znaczenia czy chcecie promować notki swojego autorstwa czy polecacie posty pochodzące z blogu, który podczytujecie po kryjomu – propozycje blogów możecie zgłaszać korzystając z tego formularza.

Pomimo pozytywnych opinii na temat stron redakcyjnych zdajemy sobie sprawę, że i im przydałoby się trochę zmian, dlatego w ramach odświeżania całego serwisu chcielibyśmy również i je poddać pewnemu liftingowi. Stąd ciekawi nas, ba powiedziałabym wręcz, że bardzo interesuje, jak wedle Was – użytkowników serwisu blog.pl, powinny być prezentowane treści? Jaki powinien być klucz dobierania polecanych notek? Czy wolelibyście cykliczne bloki tematyczne czy może mniej notek a częściej wymienianych, a może jeszcze jakieś, zupełnie inne rozwiązanie?

Ciekawi nas również jaki jest Wasz stosunek do bycia polecanym przez redakcję na stronie głównej? Czy wyróżnienie w ten sposób jest dla Was jakąś formą nobilitacji czy odwrotnie – nie przykładacie do tego specjalnie uwagi? Oraz last but not least, jak mawiają Anglicy – jak to jest z polecaniem na stronie głównej portalu Onet? Odpowiada Wam taka forma promocji czy nie? W ankiecie zdania na ten temat były podzielone właściwie pół na pół. Czy chcielibyście móc wcześniej decydować o tym czy chcecie być promowani na stronie głównej?

W kolejnej odsłonie miesiąca z ankietą porozmawiamy o kwestii reklam na Waszych blogach. Już teraz mogę zdradzić, że przygotowujemy małą niespodziankę, która powinna Was ucieszyć.

Zosia