Last but not least, jak mawiają Anglicy, czyli ostatnia odsłona „Miesiąca z ankietą”. Ostatnia i chyba najważniejsza, bo bezpośrednio dotycząca Waszych blogów.

W ankiecie pytaliśmy Was między innymi o ogólny poziom zadowolenia z korzystania z blogów. Bardzo cieszy nas, że poziom satysfakcji z serwisu jest ogólnie wysoki. Tylko co ósmy respondent nie poleciłby blog.pl osobie chcącej pisać bloga (13%). Więcej niż 3/4 blogerów jest zadowolonych z serwisu blog.pl (78%) i planuje z niego korzystać w przyszłości (85%), a to dla nas bardzo ważna wiadomość.

Najwyżej oceniliście prostotę korzystania, przejrzystość oraz łatwość nawigacji po blogu. Jako mocne strony serwisu użytkownicy wymieniają zarówno cechy funkcjonalne, związane z użytkowaniem bloga, jak i wizerunkowe. Za podstawowe zalety serwisu uznaliście przede wszystkim nazwę domeny blog.pl (58%), wygodę korzystania (45%), długą obecność na rynku (43%) oraz elastyczność serwisu jaką daje możliwość edycji kodu HTML  i szaty graficznej.

Dla niemal połowy użytkowników wadą blog.pl jest brak możliwości przechowywania obrazów i plików na serwerze, dla co trzeciego blogera – brak możliwości zapisu archiwum w formie pliku tekstowego oraz statystyk odwiedzin. Dla więcej niż co trzeciego blogera uciążliwa jest także szara belka oraz nieatrakcyjne szablony.

Prócz powyższych w blog.pl brakuje Wam również możliwości:
-  zdefiniowania współautorów bloga
- kategoryzowania notek
- tworzenia podstron w ramach jednego blogu

Podsumuję te wszystkie uwagi krótko: w przyszłym roku szykują się zmiany. Na razie nie mogę wiele na ich temat napisać, nie mniej jednak już teraz mogę chyba wspomnieć, że modyfikacje przygotowywane są pod kątem Waszych próśb i sugestii zawartych w ankiecie. Myślę, że sporo z nich uda nam się zrealizować. Wciąż czekamy na Wasze pomysły, więc jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, to zostawcie je tutaj w komentarzach lub wyślijcie mailem na blog@blog.pl.

O wszystkim będę Was na bieżąco informować na pośrednictwem Blogowieści, więc stay tuned, a póki co „Miesiąc z ankietą” uważam za oficjalnie zamknięty :)

Zosia